Gümüşhane Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda mezuniyet heyecanı

Gümüşhane Üniversitesinde 9. Kuruluş ve Mezuniyet töreni, bölümlerin ayrı ayı kendi aralarında yaptığı programlarla kutlandı. Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Yeni Kongre Merkezinde düzenlediği bir programla mezuniyet coşkusunu kutladı.

Düzenlenen programa katılan Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, mezun olacak öğrencilerin ailelerine Gümüşhane Üniversitesine geldikleri ve bu sevinci birlikte paylaştıklarından dolayı teşekkür ederek, "kıymetli veliler her biriniz evlatlarınızın bu günlerini görebilmek için çok ciddi fedakarlıklarda bulundunuz. Bu fedakarlıkların boyutunu en iyi sizler biliyorsunuz". dedi. Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Halil İbrahim Zeybek konuşmasında "2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu mezuniyet törenine hepiniz hoş geldiniz, 10 Eylül 1992 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesine bağlı olarak kurulmuş, fakat Gümüşhane Üniversitesi kurulana kadar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz herhangi bir eğitim öğretim faaliyetinde bulunmamış. 31 Mayıs 2008 tarihinde Gümüşhane Üniversitesinin kurulmasıyla üniversitemize devredilmiş ve 2009-2010 yılından itibaren Meslek Yüksekokulumuz öğrenci kabulüne başlamıştır. Hali hazırda 4 programdan 837 öğrencimizle Eğitim-Öğretim faaliyeti sürdürmektedir. Mezun olan bütün öğrencilerimizi kutluyorum. Öncelikle çok sağlıklı bir tercihte bulunarak sağlık sektörüyle ilgili bir yüksekokul okudunuz. Ailelerinizin fedakarlıkları ve kendi gayretlerinizle mezun duruma geldiniz. Mezun öğrencilerimizden beklentimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada annelerinin, babalarının, kardeşlerinin kıymetlerini çok iyi bilmeleridir. Daha önceki yıllarda olduğu gibi hem çok kutsi bir görevi ifa etme sorumluluğunuz var, hem de istihdam sıkıntısı yaşamadan bu ülkeye bu millete hizmet sorumluluğunuz vardır. Başta öğretim elemanlarımız, öğretim görevlilerimiz sizlerin mezun olmanızda kendi görev sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirerek ciddi bir katkı sağlamışlardır. Öğrencilerimizin mezun olmasında önemli katkılar sağlayan idari personelimize teşekkür ediyorum. Kıymetli mezunlarımız bundan sonraki hayatlarınızda sizlere başarılar diliyorum. Her birinizden sağlıklı, mutlu ve güzel haberler almayı temenni ediyorum. Sağlıklı mutlu bir ömür diliyorum. "dedi. Gümüşhane Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Melih Okçu ve Meslek Yüksekokulu birincisi Meryem Uçar'ın mezuniyet konuşmasının ardından Gümüşhane Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından düzenlenen müzikal, tiyatro gösterisi ve Çocuk Gelişimi

programı öğrencilerinin hazırladığı işaret dili ile 10. yıl marşı söylendi. Tören Yeni Kongre Merkezi önünde mezuniyet yemini ve kep atmanın ardından sona erdi.